Юридичний словник-довідник

Уступка вимоги (цесія) — передання кредитором своїх прав за зобов'язанням під час його дії іншій особі. У. в. здійснюється укладенням угоди між попереднім кредитором (цедентом) і новим кредитором (цесіонарієм). Згідно із ст. 202 Цив. К. угода про У. в. повинна укладатись у формі, встановленій для угоди, з якої випливає вимога. Для укладення угоди про У. в. нема потреби у згоді боржника, але його слід повідомити про це. Якщо боржник не був повідомлений про У. в., він може виконувати зобов'язання первісному кредитору, і таке виконання визнається належним. До набувача вимоги переходять права, які забезпечують виконання зобов'язання. Кредитор, який уступив вимогу іншій особі, повинен передати їй усі документи, що свідчать про право вимоги. Кредитор, який передав вимогу, відповідає перед новим кредитором за дійсність зобов'язання, але не відповідає за виконання його боржником. Боржник має право висувати проти вимоги нового кредитора всі заперечення, які він мав проти первісного кредитора на момент одержання повідомлення про У. в. (наприклад, посилатися на погашення зобов'язання давністю). Відповідно до ст. 197 Цив. К. У. в. допускається, якщо вона не суперечить закону чи договору, або коли вимога не пов'язана з особою кредитора (наприклад, не допускається У. в. за аліментними зобов'язаннями). Не допускається У. в. про відшкодування майнової шкоди внаслідок ушкодження здоров'я або заподіянням смерті.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.