Юридичний словник-довідник

Утримання — перебування на повному утриманні іншої особи або одержання від неї допомоги, яка є постійним і основним джерелом засобів до існування. Для одержання пенсії у разі втрати годувальника, надбавки до пенсії на непрацездатних членів сім'ї та в деяких інших випадках виникає потреба подати до органів соціального захисту населення документи, які підтверджують - факт утримання. Як правило, для цього достатньо довідки із ЖЕКу, ЖКК, сільської Ради. В ній перелічуються непрацездатні члени сім'ї (вказується прізвище, ім'я, по батькові, рік, місяць і число народження кожного, родинні стосунки з померлим), а також сам факт утримання. Щодо членів сім'ї, які проживають у містах чи селищах міського типу в будинках, що належать окремим громадянам, така довідка видається власником будинку. Факт перебування на утриманні у разі відсутності відповідних документів і неможливості відновлення їх може бути встановлений у судовому порядку. При цьому факт видачі відповідними органами довідки про те, що за наявними даними особа не перебувала на утриманні, не виключає можливості встановлення факту утримання в судовому порядку.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.