Юридичний словник-довідник

Взяття під варту — запобіжний захід щодо обвинуваченого, підсудного, підозрюваного у скоєнні злочину, за який може бути призначено покарання у вигляді позбавлення волі, та засудженого, вирок щодо якого не набрав законної сили. Метою цього заходу є запобігання можливому ухиленню особи від слідства і суду, перешкоджанню встановленню істини у справі або зайняттю злочинною діяльністю, а також забезпечення виконання вироку. В. п. в. допускається за постановою органів попереднього розслідування лише із санкції прокурора, або безпосередньо за постановою прокурора, або за рішенням суду. Санкція прокурора на арешт може бути оскаржена до суду (ст. 236 КПК). Попереднє ув'язнення при розслідуванні злочинів за загальним правилом не може тривати більш як два місяці. Місцем попереднього ув'язнення є переважно слідчі ізолятори. Питання, пов'язані з обранням і застосуванням В. п. в., регулюються КПК та Законом України «Про попереднє ув'язнення». Див. також Запобіжні заходи.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.