Юридичний словник-довідник

Учасник бойових дій — особа, яка брала участь у виконанні бойових завдань, захищаючи Батьківщину у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань усіх видів і родів військ Збройних сил діючої армії (флоту), партизанських загонів і підпілля та інших формувань як у воєнний, так і в мирний час. У. б. д. визнаються, зокрема, військовослужбовці, які служили у військових підрозділах, частинах, штабах і установах, що входили до складу діючої армії в період громадянської та Великої Вітчизняної воєн, під час інших бойових операцій щодо захисту Батьківщини, партизани й підпільники громадянської та Великої Вітчизняної воєн. У. б. д. на території інших країн — це військовослужбовці Радянської Армії, Військово-Морського Флоту, Комітету державної безпеки, особи рядового, начальницького складу, а також військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ СРСР, працівники відповідних категорій, які за рішенням уряду колишнього СРСР проходили службу чи працювали в державах, де в цей час велися бойові дії; вояки Української Повстанської Армії, які брали участь у бойових діях проти німецько-фашистських загарбників на тимчасово окупованій ними території України в 1941—1944 pp. і які не скоїли злочинів проти миру і людства, та реабілітовані згідно з чинним законодавством. У. б. д. надаються такі пільги: безплатне одержання ліків за рецептами лікарів; безплатне щорічне забезпечення санаторно-курортним лікуванням, а також компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування; 75-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами та за житлову площу в межах норм, передбачених чинним законодавством; використання чергової відпустки у зручний для них час, а також надання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік; виплата допомоги на час тимчасової непрацездатності у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи, звільнення від сплати прибуткового податку у передбачених законом розмірах, податку з власників транспортних засобів, земельного податку та ін. У. б. д. пенсії підвищуються у розмірі мінімальної пенсії за віком (ст. 5, 6, 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.