Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Учасник бойових дій — особа, яка брала участь у виконанні бойових завдань, захищаючи Батьківщину у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань усіх видів і родів військ Збройних сил діючої армії (флоту), партизанських загонів і підпілля та інших формувань як у воєнний, так і в мирний час. У. б. д. визнаються, зокрема, військовослужбовці, які служили у військових підрозділах, частинах, штабах і установах, що входили до складу діючої армії в період громадянської та Великої Вітчизняної воєн, під час інших бойових операцій щодо захисту Батьківщини, партизани й підпільники громадянської та Великої Вітчизняної воєн. У. б. д. на території інших країн — це військовослужбовці Радянської Армії, Військово-Морського Флоту, Комітету державної безпеки, особи рядового, начальницького складу, а також військовослужбовці Міністерства внутрішніх справ СРСР, працівники відповідних категорій, які за рішенням уряду колишнього СРСР проходили службу чи працювали в державах, де в цей час велися бойові дії; вояки Української Повстанської Армії, які брали участь у бойових діях проти німецько-фашистських загарбників на тимчасово окупованій ними території України в 1941—1944 pp. і які не скоїли злочинів проти миру і людства, та реабілітовані згідно з чинним законодавством. У. б. д. надаються такі пільги: безплатне одержання ліків за рецептами лікарів; безплатне щорічне забезпечення санаторно-курортним лікуванням, а також компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування; 75-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами та за житлову площу в межах норм, передбачених чинним законодавством; використання чергової відпустки у зручний для них час, а також надання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік; виплата допомоги на час тимчасової непрацездатності у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи, звільнення від сплати прибуткового податку у передбачених законом розмірах, податку з власників транспортних засобів, земельного податку та ін. У. б. д. пенсії підвищуються у розмірі мінімальної пенсії за віком (ст. 5, 6, 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.