Юридичний словник-довідник

Учасник війни — військовослужбовець, який у період Великої Вітчизняної війни 1941—1945 рр, проходив військову службу у Збройних силах СРСР; особа, яка працювала в тилу — на підприємствах, в установах, організаціях і колгоспах; колишній в'язень концтаборів, гетто та інших місць примусового утримання в період другої світової війни; особа, яка була насильно вивезена з території СРСР на території держав, що перебували у стані війни з СРСР або були окуповані фашистською Німеччиною, якщо вона не скоїла злочинів проти Батьківщини; працівник, який на контрактній основі був направлений на роботу в Республіку Афганістан у період з 1.XII.1979 по XII.1989 і не входив до складу обмеженого контингенту радянських військ та ін. У. в. надаються такі пільги: безплатне одержання ліків за рецептами лікарів; безплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням раз на два роки, а також компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування; 50-відсоткова знижка плати за користування комунальними послугами та за житлову площу в межах норм, передбачених чинним законодавством; використання чергової відпустки у зручний для нього час, а також права на одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік; виплата допомоги на час тимчасової непрацездатності у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи; звільнення від сплати прибуткового податку у передбачених законом розмірах, податку з власників транспортних засобів, земельного податку. У. в. пенсії підвищуються в розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком (ст. 8, 9, 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.