Юридичний словник-довідник

Фондова біржа — організаційно оформлений, постійно діючий ринок, на якому здійснюється торгівля цінними паперами. Головними функціями Ф. б. є: а) зосередження попиту і пропозиції щодо цінних паперів; б) формування їхнього біржового курсу; в) забезпечення здійснення угод купівлі — продажу цінних паперів та розрахунків за ними; г) впорядкування відносин торгівлі цінними паперами; д) перевірка інформації про фінансовий і господарський стан емітентів, цінні папери яких офіційно котируються на Ф. б. Вона є одним з інститутів — регуляторів, має право встановлювати правила, обов'язкові для учасників біржової торгівлі. В Україні Ф. б. набуває прав юридичної особи з моменту реєстрації її Кабінетом Міністрів. Українська Ф. б.— централізований біржовий інститут, філії якого є в кожному обласному центрі (місті). На Українській Ф. б. торги здійснюються в режимі електронної торгівлі та торгівлі «з голосу». Цінні папери, які котируються на біржі, випущені досить відомими емітентами. У зв'язку з існуванням чітких процедур допуску до котирування на біржах, а також пред'явленням до емітентів високих вимог щодо стану господарської діяльності в кожній країні, цінні папери, які обертаються на біржових ринках, вважаються більш надійними і престижними.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.