Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Цивільна відповідальність — одна з форм (видів) юридичної відповідальності, суть якої полягає в примусовому впливові на порушника цивільних прав і обов'язків шляхом застосування щодо нього санкцій, які тягнуть за собою додаткові невигідні майнові наслідки. Ц. в. встановлюється законом або договором сторін. Ц. в. має компенсаційний характер, оскільки мета її — поновити порушені майнові права кредитора. Настає за умови невиконання або неналежного виконання зобов'язання, протиправності поведінки порушника, заподіяння шкоди, прямого причинного зв'язку між поведінкою порушника і заподіяними збитками, а також вини. Ц. в. може бути частковою (кожний відповідає в розмірі своєї частки), солідарною (один за всіх і всі за одного, яг: правило, при скоєнні злочину), субсидіарною (додаткова матеріальна відповідальність, скажімо, батька за дитину у віці від 15 до 18 років), змішаною, коли враховується вина не лише порушника, а й потерпілого. Без вини несе відповідальність лише володілець джерел підвищеної небезпеки.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.