Юридичний словник-довідник

Цивільна відповідальність — одна з форм (видів) юридичної відповідальності, суть якої полягає в примусовому впливові на порушника цивільних прав і обов'язків шляхом застосування щодо нього санкцій, які тягнуть за собою додаткові невигідні майнові наслідки. Ц. в. встановлюється законом або договором сторін. Ц. в. має компенсаційний характер, оскільки мета її — поновити порушені майнові права кредитора. Настає за умови невиконання або неналежного виконання зобов'язання, протиправності поведінки порушника, заподіяння шкоди, прямого причинного зв'язку між поведінкою порушника і заподіяними збитками, а також вини. Ц. в. може бути частковою (кожний відповідає в розмірі своєї частки), солідарною (один за всіх і всі за одного, яг: правило, при скоєнні злочину), субсидіарною (додаткова матеріальна відповідальність, скажімо, батька за дитину у віці від 15 до 18 років), змішаною, коли враховується вина не лише порушника, а й потерпілого. Без вини несе відповідальність лише володілець джерел підвищеної небезпеки.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.