Юридичний словник-довідник

Цивільний кодекс України (Цив. К. України) — кодифікаційний законодавчий акт цивільного законодавства. Чинний Цив. К. прийнятий Верховною Радою Української РСР 18.05.1963 і введений у дію 1.1.1964. Складається з 8 розділів. Перший розділ — «Загальні положення» — містить норми про предмет і суб'єкти цивільного права, угоди, представництво, позовну давність. У другому розділі — «Право власності» — йдеться про право власності, спільну власність, виникнення, припинення і захист права власності. Третій розділ — «Зобов'язальне право» — містить загальні положення про зобов'язання і норми, про окремі види зобов'язань.

Розділ четвертий — «Авторське право» — стосується авторських та суміжних прав. Розділи п'ятий і шостий присвячені регулюванню відносин, пов'язаних із науковими відкриттями, винаходами, раціоналізаторськими пропозиціями і промисловими зразками. Сьомий розділ — «Спадкове право» — регулює відносини щодо переходу прав і обов'язків від спадкодавців до спадкоємців. У восьмому розділі містяться норми міжнародного приватного права. Слід відзначити, що на сьогодні чимало положень Цив. К. України вже застаріло і не відповідає ринковим умовам. З огляду на це розробляється проект нового Цивільного кодексу України.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.