Юридичний словник-довідник

Цивільні процесуальні штрафи — самостійний галузевий вид відповідальності як захід майнового впливу, встановлений цивільним процесуальним законодавством, який вживається судом до осіб, що не виконали покладених на них конкретних процесуальних обов'язків у складі цивільних процесуальних правовідносин у справі. Штрафи встановлені: за неявку в суд свідка; за неподання на вимогу суду письмових і речових доказів; за порушення заходів щодо забезпечення позову; за неповідомлення суду особами, які беруть участь у справі, про зміну своєї адреси; за порушення порядку в судовому засіданні; за втрату виконавчого листа; за невиконання відповідачем у строк рішення суду, яким він особисто зобов'язаний виконати певні дії (крім передачі майна або сплати грошових сум та ін.). Рішення про накладення штрафу виносить суддя. Оштрафована особа має право просити суд про зняття або зменшення розміру штрафу. Рішення судді про відмову може бути оскаржене.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.