Юридичний словник-довідник

Види покарання кримінальні — передбачені КК України покарання за скоєння злочину. Основними В. п. к. є: позбавлення волі; виправні роботи без позбавлення волі; позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю; штраф; громадська догана. До військовослужбовців строкової служби застосовується також покарання у вигляді направлення до дисциплінарного батальйону. Крім основних покарань, застосовуються три додаткові: конфіскація майна; позбавлення військового або спеціального звання; позбавлення батьківських прав. Ці заходи покарання поєднуються з основними. Однак і два основні покарання — позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю та штраф — можуть бути і як додаткові. Найвища міра покарання — смертна кара (розстріл) застосовується за особливо тяжкі злочини у випадках, спеціально передбачених в Особливій частині КК України — за умисне вбивство людини за обтяжуючих обставин. Позбавлення волі встановлюється на строк від трьох місяців до десяти років; за особливо тяжкі злочини, а також за злочини, що спричинили особливо тяжкі наслідки, і для особливо небезпечних рецидивістів — до п'ятнадцяти років. Виправні роботи без позбавлення волі призначаються на строк від двох місяців до двох років. Позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю — на строк до п'яти років.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.