Юридичний словник-довідник

Цивільно-правова відповідальність за екологічні правопорушення — передбачена цивільним законодавством відповідальність у формі компенсації шкоди, заподіяної порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища. Шкода компенсується в натурі або стягненням відповідних сум за заподіяні збитки. Компенсація шкоди в натурі полягає у відновленні порушеного стану навколишнього природного середовища тим, хто заподіяв шкоду (рекультивація земель, зариблення водойм, випуск виловлених тварин у мисливські угіддя тощо). Вартість заподіяних збитків обчислюється, виходячи з витрат на відновлення природних об'єктів, доведення їх до стану, придатного для використання, компенсації не отриманих доходів. Збитки відшкодовуються, як правило, в повному обсязі, без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від плати за забруднення навколишнього природного середовища, погіршення якості природних ресурсів. Обчислюються збитки за спеціальними таксами або методиками (спеціальна таксова матеріальна відповідальність), а також на підставі норм цивільного законодавства (якщо такси відсутні). Закон передбачає відшкодування шкоди, заподіяної майну організації, здоров'ю та майну громадян внаслідок забруднення навколишнього природного середовища. Відшкодування здійснюється на підставі рішення загального чи арбітражного суду за позовом потерпілого, прокурора, державного органу охорони навколишнього природного середовища, який уповноважений законом на подання позову, або за ініціативою арбітражного суду.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.