Юридичний словник-довідник

Ціна —1) грошове вираження вартості товару. Залежно від призначення Ц. бувають оптовими, роздрібними, закупівельними, а від строку дії — постійними, тимчасовими, разовими; 2) істотна умова в оплатних договорах. Договір вважається укладеним, якщо сторони дійшли згоди щодо Ц. в сплатному договорі. За умов переходу до ринкових відносин Ц. в оплатних договорах встановлюються за домовленістю між виробником (продавцем) і споживачем (покупцем) продукції, товарів, послуг. Разом з тим з метою стримування інфляційних процесів і соціального захисту прав споживачів здійснюється й нормативне регулювання цін згідно з Тимчасовим положенням про державне регулювання цін і тарифів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 22.ХІІ.1992 № 715 (з наступними змінами і доповненнями). Цим Положенням визначені органи, що здійснюють державне регулювання цін і тарифів, перелік продукції, товарів і послуг, на які поширюється державне регулювання цін, а також перелік продукції, товарів і послуг, за яким підприємства — виробники здійснюють декларування зміни цін і тарифів. З метою недопущення необґрунтованого зростання цінна нафтопродукти Кабінет Міністрів 25.1.1994 затвердив Положення про державне регулювання цін на нафтопродукти, що реалізуються на території України.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.