Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Червона книга України — державний документ, який містить узагальнені відомості про сучасний стан видів тварин і рослин України, що перебувають під загрозою зникнення, і заходи щодо їх збереження та науково обґрунтованого відтворення. Правовою основою для ведення Ч. к. У. є Положення про Ч. к. У., затверджене постановою Верховної Ради України від 29.X.1992. Згідно з цим нормативним актом Ч. к. У. ведеться з метою збереження і відтворення біологічного розмаїття, а також для охорони рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тварин і рослин. Занесені до Ч. к. У. види тварин і рослин підлягають особливій охороні на всій території України. Залежно від стану та ступеня загрози для популяції видів вони поділяються на такі категорії: зниклі — про існування яких у дикій природі після неодноразових пошуків, проведених у типових місцевостях або в інших відомих та можливих місцях поширення, відсутня будь-яка інформація; зникаючі — перебувають під загрозою зникнення, збереження їх є малоймовірним, якщо триватиме згубна дія факторів, які впливають на їх стан; вразливі — які у найближчому майбутньому можуть бути віднесені до категорії зникаючих, якщо триватиме згубна дія факторів, що впливають на їх стан; рідкісні — популяції яких невеликі, в даний час належать до категорії зникаючих чи вразливих, хоча їм і не загрожує небезпека; невизначені — про які відомо, що вони належать до категорії зникаючих, вразливих чи рідкісних, однак достовірної інформації про те, до якої саме категорії вони належать, немає; недостатньо відомі — які можна було б віднести до однієї з перелічених категорій, однак через відсутність повної достовірної інформації питання залишається невизначеним; відновлені — популяції, які завдяки вжитим заходам щодо охорони їх не викликають стурбованості, однак не підлягають використанню і потребують постійного контролю. Ведення Ч. к. У. покладається на Міністерство охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України. Добування (збирання) видів тварин і рослин, занесених до Ч. к. У., їхніх гнізд, яєць, плодів, насіння, частин або продуктів цих тварин і рослин здійснюється лише у виняткових випадках і виключно з науковою та селекційною метою. Спеціальний дозвіл на таку діяльність видає Міністерство охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України. Інструкція про порядок видачі цих дозволів затверджена вказаним міністерством від 1. II. 1993 № 3. Ним же встановлено форму клопотання (заявки) на добування (збирання) відповідних видів.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.