Юридичний словник-довідник

Юридична освіта — система юридичних знань, поглядів і переконань, набутих у результаті навчання або самоосвіти. Першими організаційними формами юридичної освіти в Україні були юридичні факультети університетів (Львівського, Харківського, Київського та ін.). Па початку встановлення радянської влади всі університети були закриті. За часів Центральної Ради та гетьманату (1917—1918) було зроблено спроби відновити університетську форму освіти в Україні. У цей час в Києві було організовано Український народний університет, згодом перетворений на державний, відкрито державний університет у Кам'янці — Подільському. Ці навчальні заклади мали готувати й юридичні кадри, але вони проіснували недовго і не справили істотного впливу на загальний розвиток юридичної освіти. На початку 20-х років XX ст. проблема професійної юридичної освіти в Україні вирішувалася в межах інститутів народного господарства, створених у Києві, Харкові та Одесі. З середини 30-х років в Україні повернулися до університетської форми освіти. Відкрилися державні університети у Києві, Харкові, Дніпропетровську й Одесі. 1939 p., після возз'єднання Західної України з Українською РСР, до системи вищої юридичної освіти України увійшов юридичний факультет Львівського державного університету. У 60-х роках склалися чотири центри юридичної освіти в Україні — у Києві, Харкові, Львові та Одесі. Нині значно розширюється мережа юридичних навчальних закладів як державного, так і недержавного типу. Це зумовлено зростаючою потребою у кваліфікованих юридичних кадрах.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.