Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Юридичний факультет Львівського державного університету ім. Івана Франка — один із перших чотирьох факультетів, які були започатковані при заснуванні у 1661 р. Львівського університету польським королем Яном Казимиром. Після революції 1848 р. у другій половині XIX ст. політика германізації в Галичині була замінена політикою полонізації і в 1879 р. польська мова стала мовою викладання у Львівському університеті. Для галицьких українців на юридичному факультеті було утворено паралельно дві кафедри — цивільного і кримінального права з українською мовою викладання. Після розпаду Австро-Угорщини та загарбання західноукраїнських земель Польщею на Ю. ф. Л. д. у. (як і на інших факультетах) було ліквідовано всі кафедри з українською мовою викладання, а професорів — українців звільнено з роботи. Для вступу на юридичний факультет встановлювалася процентна норма для українців. Усі випускники після закінчення чотирьох курсів і успішної здачі іспитів одержували ступінь магістра. З возз'єднанням західноукраїнських земель з УРСР на юридичному факультеті відповідно було якісно оновлено навчальний і науковий процес.

Наприкінці 1939 p. цей найстаріший в Україні вуз перейменовано на Львівський державний університет, а у 1940 р. йому присвоєно ім'я Івана Франка. З того часу, попри негативні впливи одержавленої уніфікованої методології, що панувала до середини 80-х років в усьому вітчизняному суспільствознавстві, на Ю. ф. Л. д. у. склалися наукові школи прогресивного спрямування. За сучасних умов утвердження державності і радикального реформування економіки в Україні на факультеті розгорнуто дослідження й викладання таких актуальних проблем, як: права людини і правова держава, конституційні засади місцевого самоврядування, трансформування цивільного законодавства до перехідно-ринкових відносин. Суттєво збільшено набір студентів та урізноманітнено форми їх навчання.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.