Юридичний словник-довідник

Явка з повинною — добровільне звернення (явка) громадянина до органу дізнання, слідчого, прокурора, судді або суду з заявою про скоєння ним злочину. Заява може бути усною або письмовою. У разі Я. з п. встановлюється особа того, хто з'явився, після чого складається протокол, в якому докладно, від першої особи викладається зроблена заява: де, коли, за яких саме обставин було скоєно злочин, чим це підтверджується, мотиви, що спонукали з'явитися з повинною, тощо. Протокол підписують особа, що з'явилася з повинною, і службова особа, яка склала протокол (ст. 96 КПК). За загальним правилом Я. з п. є обставиною, що пом'якшує відповідальність (п. 8 ч. 1 ст. 40 КК) і враховується судом при визначенні міри покарання У деяких прямо зазначених у законі випадках Я. з п. виключає кримінальну відповідальність, зокрема тоді, коли особа після дачі нею хабара добровільно заявить про те, що сталося (ч. З ст. 170 КК).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.