Юридичний словник-довідник

Вимагання — вимога передачі державного, колективного або індивідуального майна громадян чи права на майно або вчинення будь-яких дій майнового характеру (тільки для індивідуального майна) під погрозою насильства над особою, у віданні або під охороною якої перебуває це майно, над потерпілим або близькими йому особами, розголошення відомостей, що ганьблять їх або близьких їм осіб, пошкодження або знищення їхнього особистого, державного або колективного майна, що перебуває в їхньому віданні чи під їхньою охороною. В. у деяких юридичних виданнях та в пресі називають також рекетом. КК України передбачає відповідальність за В. державного або колективного майна (ст. 86), за В. індивідуального майна (ст. 144). В. має такі обтяжуючі обставини: вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб, під погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень; поєднане з насильством, що не є небезпечним для життя і здоров'я, з пошкодженням чи знищенням майна (ч 2 ст. 86 і ч. 2 ст. 144 КК), вчинене організованою групою, особливо небезпечним рецидивістом, поєднане з насильством, небезпечним для життя і здоров'я, або таке, що завдало значної шкоди чи спричинило інші тяжкі наслідки (ч. З ст. 86 і ст. 144 КК). В. карається позбавленням волі до 4 років або направленням на виправні роботи до двох років з конфіскацією майна чи без такої (ч. 1 ст. 86, ч. 1 ст. 144), позбавленням волі до 7 років з конфіскацією майна (ч. 2 ст. 86, ч. 2 ст. 144), позбавленням волі до 10 років з конфіскацією майна (ч. 3 ст. 86, ч. 3 ст. 144). Злочини, передбачені ч. 3 ст. 86 і ч. 3 ст. 144, вважаються тяжкими.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.