Юридичний словник-довідник

Випадок у праві (casus) — суспільно небезпечна подія, яка виключає наявність елемента вини тієї чи іншої особи, а тому не супроводиться кримінальною або іншою юридичною відповідальністю. Кваліфікація події як В., а не правопорушення (злочину) залежить від того, чи усвідомлювала і передбачала особа можливі наслідки свого діяння (дії чи бездіяльності). Висновок про випадковість настання суспільно небезпечної події можна робити тільки після достатньо глибокого дослідження всіх обставин її, які виключають фактичну або завуaльoвaнv вину будь-якої особи. Проблема В. v праві найчастіше розглядається в ситуаціях взаємодії людини з технікою та складними технологіями, коли трапляються тяжкі аварії, катастрофи з людськими жертвами. Зокрема, у промисловості бувають екстремальні ситуації, коли у виробничі процеси втручаються стихійні сили природи або до виправданого технічного ризику раптово приєднується випадковість, якої ніхто не міг передбачити і, отже, запобігти їй, а збіг таких обставин і створив принципово нові умови суспільної небезпеки. До категорії випадкових можуть бути віднесені й такі тяжкі наслідки, які сталися внаслідок недосконалості механізмів, конструкцій або технологій, хоча конкретно й не мала місця недбалість персоналу, відповідних посадових осіб. Проте будь-який суспільно небезпечний В. не є фатальним, оскільки він завжди є наслідком певного причинного зв'язку, що діє поза підставами юридичної відповідальності.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.