Юридичний словник-довідник

Виплата пенсій — діяльність державних органів щодо забезпечення пенсіонерів щомісячно за місцем фактичного проживання, яка здійснюється місцевими відділеннями Міністерства зв'язку та Ощадбанку України. Нараховані суми пенсії, не затребувані пенсіонером своєчасно, виплачуються за минулий час не більш як за 3 роки перед зверненням за одержанням пенсії. Суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком. Якщо інвалід не з'явився в органи медико-соціальної експертизи на повторний огляд у призначений для цього строк, то виплата йому пенсії припиняється, а в разі визнання його інвалідом поновлюється від дня припинення, але не більш як за один місяць. У разі, коли строк повторного огляду пропущено з поважної причини, виплата пенсії провадиться від дня припинення виплати до дня повторного огляду, але не більш як за 3 роки, якщо МСЕК визнає його за цей період інвалідом. При ньому, якщо при повторному огляді інваліда переведено до іншої групи інвалідності (вищої або нижчої), пенсія за вказаний час виплачується за попередньою групою. Коли ж В. п. інвалідові, який втратив здоров'я внаслідок загального захворювання, було припинено у зв'язку з відновленням здоров'я або він не одержував пенсії внаслідок нез'явлення на повторний огляд без поважних причин, то в разі наступного визнання його інвалідом виплата раніше призначеної пенсії поновлюється від дня встановлення інвалідності за умови, якщо після припинення В. п. минуло не більше 5 років. Коли ж минуло більше часу, пенсія призначається на загальних підставах.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.