Юридичний словник-довідник

Вирок — акт у кримінальному судочинстві, в якому викладено рішення суду щодо винності, покарання та інших питань, пов'язаних з визнанням винності або невинності підсудного. В. постановляється ім'ям України. Суд обґрунтовує В. лише на тих доказах, які були розглянуті в судовому засіданні, оцінюючи їх за своїм внутрішнім переконанням. В. має бути законним, обґрунтованим і справедливим; постановляють його у нарадчій кімнаті з дотриманням таємниці наради суддів. Постановляючи В., суд, згідно із ст. 324 КПК, повинен вирішити такі питання: чи мало місце діяння, у вчиненні якого обвинувачується підсудний; чи має воно склад злочину і якою статтею кримінального закону він передбачений; чи винен підсудний у Скоєнні цього злочину; чи підлягає підсудний покаранню; яка саме міра покарання повинна бути йому призначена і чи повинен він відбувати її; в якому виді колонії або тюрмі повинен відбувати покарання засуджений до позбавлення волі; чи підлягає задоволенню цивільний позов і відшкодуванню — збитки, заподіяні потерпілому, а також кошти, витрачені на його лікування, якщо цивільний позов не був заявлений; що зробити з речовими доказами; на кого і в якому розмірі повинні бути покладені судові витрати; про запобіжний захід щодо підсудного. В. може бути обвинувальний або виправдувальний. Якщо вина підсудного підтверджена, суд постановляє обвинувальний В. У цьому випадку суд призначає підсудному покарання або за певних обставин звільняє його від покарання. Виправдувальний В. постановляється, якщо не встановлено події злочину, якщо в діянні підсудного немає складу злочину, а також не доведено участі підсудного у скоєнні злочину. В. пише мовою судочинства головуючий або один із суддів. Підписують В. усі судді чи один суддя, якщо справа розглядалась ним одноособово. Суддя, який залишився в меншості, має право викласти свою окрему думку, з будь-якого питання, що вирішувалося, вона додається до справи, але оголошенню не підлягає. В. оголошує головуючий або один із суддів у залі судового засідання. При виправданні підсудного, звільненні його від відбуття покарання або при засудженні його до покарання, не пов'язаного з позбавленням волі, суд негайно звільняє підсудного з-під варти. Копія В. вручається засудженому або виправданому в триденний строк після оголошення В. Порядок постановления В., його структуру і зміст докладно регламентує гл. 28 КПК. В. набирає законної сили після закінчення строку подачі касаційної скарги або внесення касаційного подання. У разі подання цих документів суд касаційної інстанції, розглянувши справу, ухвалює одне з такихрішень: залишає В. без змін, після чого В, набуває законної сили; скасовує В. і направляє справу на нове розслідування або на новий судовий розгляд; скасовує В, і закриває справу; змінює В. (ст. 364 КПК).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.