Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Вихідні і святкові дні — дні, вільні від роботи. В. д. надаються трудящим щотижня для відпочинку. Відповідно до ст. ст. 67—72 КЗпП України при п'ятиденному робочому тижні працівникам надаються два вихідних дні на тиждень, а при шестиденному — один вихідний день. Загальним В. д. є неділя. Другий В. д. при п'ятиденному робочому тижні визначається графіком роботи підприємства, установи, організації, погодженим з профспілковим комітетом, і, як правило, має надаватися разом із загальним В. д. На безперервно діючих підприємствах (домнах, електростанціях) В. д. надають у різні дні тижня почергово кожній групі працівників згідно з графіком змінності, затвердженим власником підприємства або уповноваженим ним органом за погодженням з профспілковим комітетом підприємства, установи, організації. Ненадання працівникові щотижневого В. д. забороняється. С. д. пов'язані з видатними подіями, традиційними датами, релігійними святами: 1 січня — Новий рік, 7 січня — Різдво Христове, 8 березня — Міжнародний жіночий день, 1 і 2 травня — День міжнародної солідарності трудящих, 9 травня — День Перемоги, 24 серпня — День незалежності України, 7 і 8 листопада — річниця Великої Жовтневої соціалістичної революції. Не працюють у дні релігійних свят: на Пасху (Великдень) — один день (неділя) та на Трійцю — теж один день (неділя). За поданням релігійних громад інших (неправославних) конфесій, зареєстрованих в Україні, керівництво підприємств, установ, організацій надає особам, які сповідують ці релігії, до трьох днів відпочинку протягом року для святкування їхніх великих свят з відпрацюванням цих днів. За ст. 73 і 107 КЗпП України у святкові дні підприємства, установи й організації не працюють. Коли В. д. збігається із святковим, В. д. переноситься на наступний день. Закон визначає перелік робіт, які не можна зупиняти у В. д. і С. д. До них належать роботи на безперервно діючих підприємствах, в установах, організаціях, де припинення робіт неможливе через виробничо-технічні умови, зумовлені необхідністю обслуговування населення, а також через невідкладні ремонтні та вантажно-розвантажувальні роботи. За бажанням працівника, який працював у В. д. і С. д., йому може бути наданий відпочинок в інший день тижня або сплачена грошова компенсація у подвійному розмірі.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.