Юридичний словник-довідник

Вищий нагляд за додержанням законів — цей термін є у чинній Конституції України та Законі України «Про прокуратуру». У Конституційному Договорі даний термін не. вживається. За Договором на Генерального прокурора України і підпорядкованих йому прокурорівпокладено нагляд за додержанням Конституції та законів України органами та посадовими особами державної виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, а також громадянами України і особами без громадянства. В. н. за д. з. спрямований на утвердження верховенства закону і зміцнення правопорядку. Його завданнями є захист від неправомірних посягань: закріплених Конституцією України незалежності республіки, суспільного та державного ладу, політичної та економічної систем, прав національних груп і територіальних утворень; гарантованих Конституцією, іншими законами України та міжнародно-правовими актами соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод людини і громадянина; основ демократичного устрою державної влади, правового статусу місцевих Рад народних депутатів, органів територіального громадського самоврядування. Порядок здійснення цього нагляду, повноваження і гарантії прокурорів у процесі наглядових дій регулюють Закон України <Про прокуратуру» та інші законодавчі акти.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.