Юридичний словник-довідник

Відкриття Року Права — щорічна спеціальна церемонія, здійснювана з метою підкреслити важливу роль права і правничої професії. В Україні встановлена Указом Президента України від 17.Х.1994. День Відкриття Року Права — 8 жовтня. У разі, коли 8 жовтня припадає на вихідний чи святковий день, В. Р. П. проводиться в перший понеділок після 8 жовтня. Такі щорічні церемонії — давня традиція в Європі. Раз на рік у встановлений день, здебільшого після повернення суддів з літніх канікул, проводиться Служба Божа, яка звеличує ідеї Добра, Справедливості і Права, честь і гідність людини, утверджує авторитет і відповідальність правничої професії в суспільному житті. Такі Служби Божі сприймаються як поєднання благословенного Божого Слова і земної дії людини на засадах Свободи і Права, Моральності і Милосердя. Україна, запровадивши традицію щорічної урочистої церемонії В. Р. 11., визнала високе покликання Права і Суду в суспільстві. Водночас віддається шана і глибока повага тим знаменним датам, подіям, уславленим історичним особам і місцям, з якими пов'язаний розвиток права і суду нашої держави: «Руська Правда» Ярослава Мудрого (1016), Собор Святої Софії, пам'ятник Володимиру Великому. Саме в жовтні 1016 р. відбувся поєдинок Ярослава із Святополком, після якого Ярослав новгородцям «правду і статут написав», сказавши: «...по сій грамоті живіте, як написав вам, так і держіте». Перша церемонія і Служба Божа з нагоди В. Р. П. відбулися 22 жовтня 1994 р. у Соборі Святої Софії за участю глави держави — Президента України. У них взяли участь судді, вчені — правознавці, представники громадських правничих об'єднань.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.