Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Відмова в порушенні кримінальної справи — рішення, яке приймають прокурор, орган дізнання, слідчий, суддя за наявності обставин, що виключають провадження в кримінальній справі. Кримінальну справу не може бути порушено: за відсутністю події злочину або в діянні — складу злочину; після закінчення строку давності притягнення до кримінальної відповідальності; в результаті амністії, якщо цей акт усуває застосування покарання за вчинене діяння; у зв'язку з помилуванням окремих осіб; щодо особи, яка не досягла на час вчинення суспільно небезпечного діяння 11-річного віку; внаслідок примирення потерпілого з особою, на яку подано скаргу, або за відсутністю скарги потерпілого — у справах, які порушуються не інакше, як за скаргою потерпілого; щодо померлого, крім випадків, коли провадження у справі необхідне для реабілітації померлого або відновлення справи щодо інших осіб за нововиявленими обставинами; щодо особи, про яку є вирок за тим самим обвинуваченням, який набрав законної сили, або ухвала чи постанова суду про закриття справи з тієї самої підстави; якщо є не скасована постанова органу дізнання, слідчого, прокурора про закриття справи з того самого обвинувачення або про В. в п. к. с., крім випадків, коли необхідність порушення справи визнана судом, у провадженні якого знаходиться кримінальна справа (ст. 6 КПК). Постанова слідчого органу дізнання і прокурора про В. вп. к. с. може бути оскаржена відповідному прокурору особою, інтересів якої вона стосується, або її представником протягом 7 днів з моменту одержання копії постанови. У разі відмови прокурора скасувати постанову вона може бути оскаржена до районного (міського) суду за місцем розташування органу або роботи посадової особи, яка винесла постанову, протягом 7 днів від дня одержання повідомлення прокурора про відмову в скасуванні постанови. Якщо постанову про В. в п. к. с. виніс не районний, міський і прирівняний до них орган дізнання, слідчий, прокурор, а суд вищого рівня, то скарга подається в такому самому порядку відповідно до обласного, Київського і Севастопольського міського суду. Постанова судді про В. в п. к. с. може бути оскаржена в касаційному порядку до вищестоящого суду в 7-денний строк від дня одержання копії постанови (ст. 99, 236 КПК).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.