Юридичний словник-довідник

Відомство — назва центральних державних органів та установ, що відають однією галуззю або сферою управління, підпорядкованих єдиному керівництву. Правове положення В. залежить від його виду і визначається Конституцією України та положенням про окреме В., затвердженим Урядом. Пай важливішу групу В. становлять міністерства і державні комітети. Державний комітет очолює голова, який призначається на посаду в порядку, встановленому для членів уряду. Друга група В.— це спеціальні В. До них належать комітети, головні управління, управління, державні інспекції та інші органи, підвідомчі Кабінету Міністрів України у справах господарського, соціально-культурного і оборонного будівництва та інших галузей державного і суспільного життя. Спеціальні В. утворюються Урядом України в порядку, передбаченому Конституцією України. В. видають постанови, накази та інструкції. В широкому розумінні до В. належать такі установи, як ВАК України, Національний банк України тощо.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.