Юридичний словник-довідник

Відповідальність міжнародно-правова — обов'язок суб'єкта міжнародного права відшкодувати шкоду, заподіяну ним іншому суб'єкту міжнародного права. В. м.-п. виникає в разі порушення норм міжнародного права, договірних зобов'язань. Може бути абсолютною або заснованою на вині суб'єкта. Абсолютна В. м.-п. передбачає обов'язок відшкодувати матеріальні збитки, яких було завдано без порушення міжнародного права. Передбачена міжнародним договором (Конвенцією про міжнародну відповідальність за шкоду, заподіяну космічними об'єктами, 1972). Сучасне міжнародне право кваліфікує протиправні дії як правопорушення (делікти міжнародні) і злочини міжнародні. Злочином є порушення фундаментальних обов'язків, які мають життєво важливе значення для захисту інтересів міжнародного співтовариства в цілому (агресія, геноцид, глобальні екологічні посягання тощо). Політична і матеріальна відповідальність — види В. м.-п.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.