Юридичний словник-довідник

Відрахування з пенсій — утримування частини пенсії, яке здійснюється на підставі судових рішень, ухвал, постанов і вироків (щодо майнових стягнень), виконавчих написів нотаріальних контор та інших рішень і постанов, виконання яких згідно з чинним законодавством провадиться в порядку, встановленому для виконання судових рішень. Розмір відрахування з пенсії обчислюється із суми, що належить пенсіонерові до виплати. З пенсії може бути відраховано не більше 50 відсотків її; на утримання сім'ї (аліменти); на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємства чи організації; на компенсацію шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також у зв'язку із смертю годувальника; на повернення неодержаних сум заробітної плати у передбачених законодавством випадках. З усіх інших видів стягнень може бути відраховано не більше 20 відсотків пенсії. Так, суми пенсії, надміру виплачені пенсіонерові внаслідок зловживання з його боку (в разі подання документів з явно неправильними відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї тощо), стягуються на підставі рішень органу соціального захисту. Відрахування на підставі рішень органу соціального захисту населення здійснюються у розмірі не більше 20 відсотків пенсії понад відрахування з інших підстав. Однак в усіх випадках за пенсіонером зберігається не менш як 50 відсотків належної пенсії. У разі припинення виплати пенсії (внаслідок відновлення здоров'я тощо) до повного погашення заборгованості решта заборгованості стягується в судовому порядку (ст. ст. 90, 103 Закону України «Про пенсійне забезпечення»).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.