Юридичний словник-довідник

Віза — дозвіл на в'їзд на територію відповідної держави, на виїзд з цієї території або на проїзд через неї (В. в'їзні, виїзні, транзитні). Видаються на визначений термін відповідними державними органами, оформляються дозвільним штампом у паспорті або документом, що заміняє цей штамп. Практично в усіх державах встановлений дозвільний порядок в'їзду, який передбачає наявність візи. Існує також спрощений порядок одержання в'їзної візи — в аеропортах, морських портах, на прикордонних переходах. В окремих випадках візи видаються за списками (групам туристів, відрядженим, екіпажам морських суден та ін.). Транзитна віза не потрібна в тому випадку, якщо пасажири не залишають територію вокзалу, аеропорту або борт судна. Відповідними міждержавними угодами може бути встановлений безвізовий режим пересування на території цих держав. В Україні порядок одержання віз регулюється Законами України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України», «Про правовий статус іноземців» та інструкцією «Про тимчасовий порядок оформлення віз іноземним громадянам для перебування в Україні».


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.