Юридичний словник-довідник

Військові суди — судові органи, які входять у систему загальних судів України. Здійснюють правосуддя у Збройних Силах та інших військових формуваннях, передбачених законодавством України. В Україні діють військові суди гарнізонів, регіонів, Військово-Морських Сил і військова колегія Верховного Суду України. Судді військових судів усіх ланок обираються Верховною Радою України на 10 років. Судді, які вперше пройшли конкурсний відбір, обираються на 5 років. Народні засідателі військових судів обираються на зборах військовослужбовців військових частин на 5 років. Військові суди розглядають: справи про всі злочини, скоєні військовослужбовцями Збройних сил, Національної гвардії, Прикордонних військ, Служби безпеки України та інших військових формувань, що створюються Верховною Радою України і Президентом України, а також військовозобов'язаними під час проходження ними зборів; усі справи про шпигунство; про злочини проти встановленого порядку несення служби, скоєні особами начальницького складу виправно-трудових установ; про адміністративні правопорушення військовослужбовців; за скаргами військовослужбовців на неправомірні дії військових службових осіб і органів військового управління; справи про захист честі й гідності, сторонами в яких є військовослужбовці або військові організації. Судді військових судів перебувають на військовій службі і входять до штатної чисельності Збройних сил України. На них поширюються права, пільги і переваги, встановлені законодавством України для військовослужбовців.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.