Юридичний словник-довідник

Військовослужбовці — громадяни України, які проходять дійсну військову службу у складі Збройних сил України та інших військ відповідно до Закону України «Про загальний військовий обов'язок і військову службу». До В. належать: особи офіцерського складу, прапорщики, мічмани, військовослужбовці строкової служби і військової служби за контрактом Збройних сил України, Національної гвардії України, прикордонних військ України, Служби безпеки України, військ цивільної оборони, а також інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, військовослужбовці жінки, курсанти військово-навчальних закладів. Усі В. мають відповідні військові звання, користуються всією повнотою соціально-економічних, політичних та особистих прав і свобод, виконують обов'язки громадян України, передбачені Конституцією України. Права й обов'язки В., які випливають з умов військової служби, визначені Законами України «Про загальний військовий обов'язок і військову службу», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їхніх сімей», військовими статутами, інструкціями, положеннями, а також наказами командирів і начальників. В. перебувають на державному утриманні (грошовому і натуральному продовольчому забезпеченні). В. та їхні сім'ї користуються пільгами, встановленими законодавством України. Законодавством передбачено також ряд правопорушень, за скоєння яких несуть відповідальність виключно В. Сферу застосування до В. заходів адміністративної відповідальності дещо звужено. Командири (начальники) маютьспеціальні повноваження щодо притягнення В. до відповідальності (право арешту в дисциплінарному порядку, право порушувати кримінальні справи і проводити дізнання в установлених, законом випадках, право приймати рішення про передачу матеріалів правопорушення військовому прокуророві тощо). Розгляд усіх кримінальних справ щодо В. здійснюють тільки військові суди. В., які відслужили встановлені законом строки дійсної служби, звільняються в запас.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.