Юридичний словник-довідник

Віндикація в цивільному праві — спосіб захисту прав власності, за допомогою якого власник може витребувати своє майно з чужого незаконного володіння — від недобросовісного володільця, а якщо воно придбане безоплатно, то і від добросовісного набувача незалежно від того, як це майно вибуло з володіння власника. Від добросовісного набувача, який оплатно придбав майно, воно може бути витребуване лише у разі, якщо було загублене власником або особою, якій сам власник передав це майно у володіння (наприклад, у тимчасове користування), викрадене у них або вибуло з їхнього володіння будь-яким іншим шляхом всупереч їхній волі. Гроші й цінні папери на пред'явника підлягають В. в усіх випадках тільки від недобросовісного володільця. У разі витребування майна з чужого незаконного володіння власник має право вимагати від особи, яка знала або повинна була знати, що її володіння незаконне (недобросовісний володілець), повернення або відшкодування всіх доходів, які вона одержала або повинна була одержати за весь час володіння; від добро совісного ж володільця — всіх доходів, які він одержав або мав одержати з того часу, як дізнався або повинен був дізнатися про неправомірність володіння чи одержав повістку за позовом власника про повернення майна. Володілець майна має право вимагати від власника відшкодування зроблених ним необхідних витрат на утримання майна з часу, з якого власникові належать доходи від майна.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.