Юридичний словник-довідник

Водне право — відносно відокремлена група норм і правових інститутів, об'єднаних спільністю водних відносин, які вони регулюють. За структурою В. п.— підгалузь екологічного права України. Тут виділяється ряд правових інститутів. Так, складний правовий інститут з питань водокористування охоплює кілька видів простих правових інститутів: порядок надання водних об'єктів у користування; скасування права водокористування; права і обов'язки водокористувачів; користування водними об'єктами для питних, побутових та інших потреб населення; користування ними для лікарняних, курортних і оздоровчих цілей, для потреб сільського господарства тощо. До числа самостійних правових інститутів В. п. належать: правові норми щодо компетенції органів управління водним фондом; охорони вод від шкідливого впливу на них; порядку вирішення водно-правових спорів; норми з питань відповідальності за порушення водного законодавства із зазначенням підстав притягнення до відповідальності. При цьому адміністративна, кримінальна та дисциплінарна відповідальність застосовується згідно з нормами адміністративного, кримінального і трудового законодавства.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.