Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Адміністративна відповідальність за екологічні правопорушення — відповідальність громадян і службових осіб через застосування до них уповноваженими на те державними органами і службовими особами адміністративно-правових санкцій (стягнень) за екологічні правопорушення (проступки). Види таких правопорушень і порядок вжиття заходів адміністративної відповідальності регулюються Кодексом України про адміністративні правопорушення. Статті, якими передбачена адміністративна відповідальність у цій галузі, викладені у главі 7 згаданого Кодексу (близько 40 статей). Тут, зокрема, йдеться про порушення правил землекористування (ст. ст. 52—55); охорони надр (ст. ст. 57—58), охорони водних ресурсів і правил водокористування (ст. ст. 59—62), охорони і використання лісів (ст. ст. 63—77). Ряд статей стосується адміністративної відповідальності за забруднення атмосферного повітря (ст. ст. 78—84) і порушення правил охорони тваринного світу (ст. ст. 85—89). Окремими статтями врегульовано адміністративну відповідальність за збирання рослин, занесених до Червоної книги (ст. 90), за порушення правил охорони територій і об'єктів природно-заповідного фонду та порядку користування тваринним світом у заповідниках (ст. 91.).

Щодо зазначених норм на порушників відповідних правил накладаються здебільшого такі стягнення, як попередження і штраф. За основу розрахункового критерію для штрафу взято мінімальний заробіток. Наприклад, невиконання розпоряджень органів, що здійснюють контроль за охороною атмосферного повітря, тягне за собою накладання штрафу на громадян від 0,5 до 1 мінімального розміру заробітної плати і на службових осіб — від 1 до 1,5 мінімального розміру заробітної плати. У деяких випадках застосовуються також інші санкції — конфіскація рушниць та інших знарядь полювання, які є особистою власністю порушника, і позбавлення права полювання на строк до трьох років (ст. 85). Адміністративні справи за екологічні правопорушення розглядають уповноважені службові особи Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, адміністративні комісії при виконкомах місцевих Рад, а також деякі інші службові особи і державні органи. Див. також Екологічне правопорушення.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.