Юридичний словник-довідник

Володіння — фактичне панування над речами, що має юридичне значення, тобто встановлений" законом захист від порушення. Цивільне законодавство передбачає В. законне і незаконне. Якщо особа здійснює В, на законних підставах, таке В, визнається законним, або титульним. Титульне В. передусім належить власникові майна. Як елемент інших майнових прав В. може належати іншим особам: наймачу, орендарю, комісіонеру, охоронцю та ін. В, без будь-яких правових підстав є незаконним. Незаконне В. може бути добросовісним і недобросовісним. В. є добросовісним, якщо особа, володіючи майном без правових підстав, не знає і не повинна знати про його незаконність. В. є недобросовісним, якщо особа, яка володіє майном, знає або повинна знати про незаконність свого володіння. Закон розрізняє відповідальність добросовісного володільця від недобросовісного при розгляді вимог законного володільця. Добросовісному володільцеві надається в окремих випадках захист його прав щодо спірного майна перед законним володільцем.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.