Юридичний словник-довідник

Всеукраїнський референдум — спосіб прийняття громадянами України шляхом голосування законів України, інших рішень з важливих питань загальнодержавного значення. Порядок підготовки і проведення В. р. регулюється Конституцією України і Законом України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми». Предметом В. р. може бути: затвердження Конституції України, її окремих положень та внесення до Конституції змін і доповнень; прийняття,, зміна або скасування законів України або їх окремих положень; прийняття рішень, які визначають основний зміст Конституції України, законів України та інших правових актів. Виключно В. р. вирішуються питання про реалізацію права народу України на самовизначення та входження її до державних федеративних і конфедеративних утворень або вихід з них. В. р. призначає Верховна Рада України, Підготовка і проведення В. р. здійснюється за рахунок державного бюджету. Для підготовки і проведення В. р. утворюються: центральна комісія з В. p.; комісія Автономної Республіки Крим з В. p.; обласні, районні, міські, районні у містах, селищні, сільські комісії з В. p.; дільничні комісії з В. р. Ці комісії можуть бути утворені на основі існуючих виборчих комісій. Закони, інші рішення, прийняті В. p., обнародуються у встановленому законом порядку опублікування правових актів Верховної Ради України і набирають чинності з моменту їх опублікування, якщо у самому законі, рішенні не визначено інший строк. Датою прийняття закону, рішення вважається день проведення референдуму.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.