Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

ВУНК — ГПУ — НКВС — система репресивних органів, які діяли в УРСР з 1918 по 1946 р. Всеукраїнська надзвичайна комісія для боротьби з контрреволюцією, спекуляцією, саботажем та службовими злочинами (ВУНК) була створена З.ХІІ.1918. Формально безпосередньо підпорядковувалася урядові УРСР. Діяла в тісному контакті з Всеросійською Надзвичайною Комісією. До складу ВУНК входили органи позасудової репресії — колегії, двійки, трійки, особливі наради, які привласнили функції суду і грубо порушували законність та права громадян. Постановою ВУЦВК від 22.III.1922 ВУНК була ліквідована, а замість неї створено Головне політичне управління (ГПУ). Важливим завданням цієї установи була боротьба з «політичними злочинами», «контрреволюційними виступами» всередині країни, а також зовнішня розвідка. За методами діяльності ГПУ принципово не відрізнялася від ВУНК. У 1934 р. із утворенням Народного Комісаріату внутрішніх справ (НКВС) ГПУ увійшло до його складу. НКВС одночасно здійснював і керівництво міліцією України. Тоталітарний сталінський режим використовував НКВС для своїх цілей. Особливо широко антинародні репресії провадилися НКВС у 1936—1937 pp. 1946 р. НКВС був перетворений на МВС.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.