Юридичний словник-довідник

Гарантії права на інформацію — сукупність умов та засобів, спрямованих на забезпечення права вільно одержувати, використовувати, поширювати і зберігати інформацію. Гарантованість права на інформацію — один з основних принципів інформаційних відносин в державі, суспільстві. Перелік Г. п. на і. містить Закон України про інформацію (ст. 10). Г. п. на і. забезпечуються: обов'язком органів державної влади, органів місцевого самоврядування інформувати про свою діяльність та прийняті рішення; створенням в державних органах спеціальних інформаційних служб або систем, які забезпечували б у встановленому порядку доступ до інформації; вільним доступом суб'єктів інформаційних відносин до статистичних даних, архівних, бібліотечних і музейних фондів; створенням механізму здійснення права на інформацію (див. Інформаційний запит); встановленням юридичної відповідальності за порушення законодавства про інформацію; здійсненням державного контролю за дотриманням законодавства про інформацію. У порядку контролю Верховна Рада України може вимагати від урядових установ, міністерств і відомств звітів, які містять відомості про їхню діяльність із забезпечення інформацією заінтересованих осіб. Г. п. на і. забезпечуються й іншими гарантіями, передбаченими національним законодавством.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.