Юридичний словник-довідник

Генеральний прокурор України — найвища посадова особа в єдиній централізованій системі органів прокуратури України, Г. п. очолює і спрямовує роботу органів прокуратури та здійснює контроль за їхньою діяльністю на всій території України. Г. п. призначається на посаду строком на 5 років та звільняється з посаді? Верховною Радою України за поданням Президента України. Згідно з Конституцією України, Конституційним Договором і Законом України «Про прокуратуру» Г. п. як безпосередньо, так і через підпорядкованих йому прокурорів здійснює нагляд за додержанням і правильним застосуванням законів. Г. п. призначає своїх заступників, керівників підрозділів та інших працівників Генеральної прокуратури України, прокурорів областей, їх заступників, районних, а також прирівняних до них інших прокурорів; затверджує положення та інструкції органів прокуратури, видає обов'язкові для всіх органів прокуратури накази, розпорядження, а його вказівки з питань розслідування є обов'язковими для виконання усіма органами дізнання і попереднього слідства. Г. п. може продовжити строк утримання обвинуваченого під вартою до півтора року. Г. п. присвоює класні чини працівникам прокуратури, вносить подання Президенту України про присвоєння класних чинів державного радника юстиції першого, другого і третього класів. Самому йому присвоюється найвищий класний чин державного радника юстиції України. Г, п. є головою колегії Генеральної прокуратури, персональний склад якої за його поданням затверджує Верховна Рада України.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.