Юридичний словник-довідник

Гласність судового розгляду — один із основних принципів судового розгляду справ, який полягає в тому, що розгляд кримінальних і цивільних справ у всіх судах провадиться у відкритих для всіх громадян засіданнях суду, а засоби масової інформації можуть вільно висвітлювати хід і результати цих засідань. Г. с. р. визначена ст. 155 Конституції України та процесуальними кодексами. Ст. 20 КПК і ст. 10 ЦПК встановлюють вичерпні винятки з принципу Г. с. р. Закритий судовий розгляд з дотриманням усіх правил судочинства провадиться в тому разі, коли цього вимагають інтереси охорони державної таємниці. Крім того, закритий судовий розгляд допускається у справах про злочини осіб, які не досягли 16 річного віку, в справах про статеві злочини, а також з метою запобігання розголошенню відомостей про інтимні стосунки осіб, які беруть участь у справі; у випадках, коли цього вимагають інтереси безпеки потерпілого, свідка, інших осіб, які беруть участь у справі, а також членів їхніх сімей чи близьких родичів. Про розгляд справи (або частини її) в закритому засіданні суд виносить постанову або ухвалу. Вироки судів оголошуються прилюдно.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.