Юридичний словник-довідник

Грабіж — відкрите (у присутності потерпілого або особи, у віданні чи під охороною якої перебуває майно, або сторонніх осіб) викрадення державного, колективного або індивідуального майна. При цьому злочинець усвідомлює, що ці особи розуміють протиправний характер його посягання. Відповідальність за Г. передбачена ст. 82 і ст. 141 КК України. Обтяжуючі (кваліфіковані) ознаки Г.: поєднання з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, або з погрозою застосування такого насильства; вчинення за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 82, ч. 2 ст. 141), що завдало значної шкоди потерпілому; Г. з проникненням у приміщення чи в інше сховище або у житло карається за ч. 3 ст. 82 і ч. З ст. 141; Г., вчинений особливо небезпечним рецидивістом чи у великих розмірах — за ч. 4 ст. 82 і ч. 4 ст. 141 КК.За обтяжуючих обставин покарання збільшується від позбавлення волі на 4 (ч. 1 ст. 82) — 5 років (ч. 1 ст. 141) до 15 років (ч. 4 ст. 82 і ч. 4 ст. 141 КК). Г. (крім передбаченого ч. 1 ст. 82 і ч. 1 ст. 141) є тяжким злочином (ст. 7 КК).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.