Юридичний словник-довідник

Громадські комітети і ради самоврядування — органи територіальної самоорганізації громадян, складова частина системи місцевого самоврядування в Україні. Утворюються за територіальною ознакою. Обираються загальними зборами (сходами) громадян або їх представників з метою залучення: населення відповідних територіальних утворень (села, селища, мікрорайону, житлового комплексу, вулиці, кварталу, будинку) до участі у вирішенні питань, віднесених до відання органів місцевого самоврядування. Г. к. і р. с. здійснюють окремі повноваження, передані їм Радами, а також інші повноваження відповідно до статутів (положень), затверджених загальними зборами (сходами) громадян або їх представників та зареєстрованих у районних державних адміністраціях чи інших відповідних органах. Повноваження Г. к. і р. с. можуть бути достроково припинені загальними зборами (сходами) громадян або їхніх представників за поданням виконавчого комітету відповідної Ради у разі: відставки (саморозпуску) їх; невиконання ними протягом року своїх повноважень або ігнорування рішень відповідної Ради та її виконавчого комітету. Див. також Загальні збори (сходи) громадян за місцем проживання.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.