Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Адміністративна юстиція — система спеціальних органів контролю за дотриманням законності у сфері державного управління, встановлений законом процесуальний порядок вирішення адміністративно правових спорів між громадянами та юридичними особами, з одного боку, та органами державного управління — з другого. А. ю. — важливий елемент системи правової держави, який гарантує права і свободи громадян і охороняє їх від свавілля органів державного управління (службових осіб). В Україні нині не існує єдиного кодифікованого акта, який визначав би завдання і функції А. ю. Основним законодавчим актом, що регулює ці питання, є Конституція України, відповідно до якої громадяни мають право оскаржувати дії службових осіб, державних і громадських органів (ст. 56). Крім того, в Україні діє законодавство про порядок оскарження через суд неправомірних дій службових осіб і органів державного управління, про процедуру розгляду пропозицій, заяв та скарг громадян; Цивільний процесуальний кодекс України (глава 31-А); Кодекс України про адміністративні правопорушення (глава 24). Спеціальний порядок оскарження встановлено щодо дій службових осіб державних податкових інспекцій (за винятком накладання адміністративного стягнення). Ці дії оскаржуються до Головної державної податкової інспекції. Якщо особа не згодна з рішенням цієї інспекції, вона може оскаржити її рішення до суду (арбітражного суду).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.