Юридичний словник-довідник

Давність позовна — встановлений законом строк для захисту порушеного права в суді, арбітражному суді, третейському суді. Строки Д. поділяються на загальні та. скорочені. Загальними строками Д. є: три роки — за позовами громадян, а також за позовами підприємств, установ, організацій. Скорочені строки Д. (як правило шість місяців, а в деяких випадках ще коротші) застосовуються у випадках, прямо передбачених законом (за позовами про стягнення неустойки, про недоліки проданих речей, про явні недоліки в роботі, виконаній за договором підряду, тощо). Перебіг строку позовної Д. починається від дня виникнення права, на позов, тобто від дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права. Норми про Д.— імперативні, зміна угодою сторін строків Д. та порядку обчислення їх не допускається. Позовну Д. суд застосовує незалежно від заяви сторін. Закінчення строку позовної Д. до подання позову є підставою для відмови у позові. Проте, коли є поважні підстави, суд може подовжити строк Д. і розглянути позов по суті.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.