Юридичний словник-довідник

Адміністративне законодавство — галузь законодавства України, яка регулює відносини, що виникають у процесі виконавчої і розпорядчої діяльності органів державного управління між собою, з громадськими організаціями і громадянами щодо управління державою. Виконавчо-розпорядча діяльність як предмет А. з. тісно пов'язана з визначенням його принципів. Згідно з ними будується і функціонує державний апарат, який здійснює державне управління. Законодавча робота щодо розвитку А. з. має ґрунтуватися на таких принципах, як демократизм, гласність, науковість моделювання суспільних відносин, примат міжнародного права над внутрішнім, планування тощо. Основними напрямами розвитку А. з. є загальногалузева та проблемна кодифікація адміністративно-правових норм. Йдеться про забезпечення достатнього рівня формалізації принципів і методів організуючого впливу держави на суспільні відносини; відміну застарілих правових актів; цільову консолідацію і комплексність дії окремих адміністративно-правових норм та інститутів; наукове моделювання нормотворчих процесів і механізму правозастосування у сфері державного управління.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.