Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Юридичний словник-довідник

Демократія — народовладдя. Народовладдя є вираженням демократії, яка реалізує себе у пануючому в країні політичному режимі, а також у формі правління, здійснюваної державою. Основні риси Д. в цьому значенні знаходять свій вияв у верховенстві права як загальної міри свободи й рівності в суспільстві; у принципі розподілу державної влади на законодавчу, виконавчу і судову, які стримують і коригують одна одну; у принципі політичного плюралізму, одним із виявів якого є багатопартійність; у принципах виборності представницьких органів державної влади і колегіальності в роботі державного апарату; у розвиткові місцевого самоврядування. Важливими ознаками Д. є також панування в країні законності, розвинута система законодавства, високий рівень розвитку прав і свобод людини, дієвість гарантування цих прав і свобод. Д. притаманні різні моделі політичного правління. Пряма демократія пов'язана з безпосередньою участю громадян у розробці політичних рішень, наприклад, прийнятті законів, розв'язанні інших питань загальнодержавного або місцевого значення, зокрема за допомогою референдуму чи плебісциту. Представницька демократія, забезпечуючи статус народу і членів окремих громад як основних джерел державної влади і місцевого самоврядування, сприяє втіленню їхньої волі у конкретні рішення через обраних населенням представників — депутатів.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.