Юридичний словник-довідник

Депозитарій цінних паперів — юридична особа, яка переважно відповідально зберігає цінні папери. Іншими функціями Д. ц. п. можуть бути: ведення книги реєстрації іменних цінних паперів; внесення змін у відомості про перехід права власності на цінні папери, які зберігаються в Д. ц. п.; виплата дивідендів за акціями; видання цінних паперів новим власникам і одержання їх від попередніх власників тощо. Д. ц. п. в інфраструктурним елементом ринку цінних паперів. Різновид Д. ц. п.— депозитарій інвестиційного фонду (інвестиційної компанії) — Д. і. ф. Правовий статус Д. і. ф. визначається Положенням «Про інвестиційні фонди та інвестиційні компанії», затвердженим Указом Президента України від 19.11.1994. Згідно з Положенням Д. і. ф. зберігає активи інвестиційного фонду, обслуговує операції з ними та веде облік руху їх на підставі депозитного договору з інвестиційним фондом. Д. і. ф. не може бути засновником, інвестиційним керуючим або кредитором інвестиційного фонду. Активи інвестиційного фонду, які зберігаються в Д. і. ф., не можуть використовуватися Д. і. ф. як власні кредитні ресурси. Дозвіл на здійснення діяльності як Д. і. ф. видає Міністерство фінансів України.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.