Юридичний словник-довідник

Державна мова — мова офіційного спілкування. У деяких державах Д. м. є дві або більше мови корінних народів. Іноді замість терміна «Д. м.» вживаються терміни «офіційна мова» чи «національна мова». В Україні Д. м. є українська мова. Це положення зафіксовано в Конституції України і «Законі про мови в УРСР», прийнятому 28.Х. 1989. Відповідно до Закону українська мова є мовою діловодства і документації державних установ і громадських організацій, законів та інших актів державної влади, провадження судочинства; наукових конференцій і з'їздів, офіційних засобів масової інформації тощо. Держава забезпечує можливості для вивчення Д. м. у дошкільних установах, загальноосвітніх школах, середніх спеціальних і вищих навчальних закладах. При цьому Закон передбачає право громадян на вільний вибір мови навчання і спілкування. В Україні вживаються заходи для розвитку української мови і мов інших національностей, які проживають на її території.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.