Юридичний словник-довідник

Адміністративне право — самостійна галузь правової системи України. Предметом А. п. є відносини, що виникають при організації виконавчо-розпорядчих органів і в процесі їх адміністративної діяльності, при здійсненні організаційної діяльності керівниками інших державних і місцевих органів, а також при організації адміністративної влади суддями і громадськими організаціями. Державна влада в процесі функціонування вступає у відносини з громадянами, підприємствами, громадськими організаціями. У ході реалізації норм А. п. виникають адміністративно-правові відносини державного органу або посадової особи державного управління, з одного боку, та державного органу і його посадових осіб або окремих громадян — з другого. Основними джерелами А. н. є Конституція України, закони, укази Президента України, постанови Кабінету Міністрів України, Кодекс України про адміністративні правопорушення тощо. Система А. п. складається із загальної та особливої частин. Загальна частина містить: норми А. п., що мають регулятивне значення для всіх галузей та інших сфер державного управління; систему і джерела А. п.; суб'єкти A. п.; принципи державного управління, систему його органів, форми і методи управлінської діяльності та ін. До особливої частини належать: норми А. п., що регулюють суспільні відносини в окремих галузях і різних сферах управління. Від А. п. як галузі права, тобто системи певних правових норм, слід відрізняти науку А. п., яка вивчає правове регулювання державного управління, розвиток теоретичних поглядів на зміст і систему правових норм і правових інститутів, що належать до організації органів управління.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.