Юридичний словник-довідник

Державний контроль — діяльність державних органів щодо перевірки дотримання законності і правопорядку. Для одних із цих органів контрольна діяльність є основною, для інших — допоміжною. Державні органи, основним видом діяльності яких є контроль, становлять систему органів Д. к. Цей контроль може бути внутрішнім (галузевим, відомчим), коли він здійснюється в самій системі її органами, і зовнішнім (міжгалузевим, надвідомчим), коли він здійснюється органом, який не входить до системи даного відомства. Д. к. здійснюється у формі ревізії, перевірки, інспектування, нагляду, обстеження, спостереження, аналізу тощо. Він може бути попереднім, поточним та наступним. Залежно від того, хто здійснює Д. к., розрізняють контроль законодавчих та представницьких органів державної влади, органів державного управління, прокурорський нагляд, судовий контроль. Обсяг контрольних повноважень та зміст контрольної діяльності цих органів, а також юридичні наслідки контролю неоднакові.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.