Юридичний словник-довідник

Державний обвинувач — прокурор, який від імені держави підтримує обвинувачення у кримінальній справі в суді першої інстанції, доводячи наявність події злочину та винності підсудного у вчиненні його. Підтримання державного обвинувачення є однією з основних функцій прокуратури (ст. 5 Закону «Про прокуратуру»). Прокурор бере участь у судовому розгляді кримінальних справ залежно від характеру і ступеня суспільної небезпеки діяння. Затвердивши обвинувальний висновок складений слідчим, прокурор або його заступник передає кримінальну справу до суду, якому вона підсудна, і повідомляє суду, чи вважає він за необхідне підтримувати державне обвинувачення (ст. 232 КПК). Участь прокурора в судовому розгляді є обов'язковою також тоді, коли суддя одноособово або суд у розпорядчому засіданні визнав участь його необхідною (ст. 253 КПК). Згідно із ст. 264 КПК та ст. ст. 35, 36 Закону «Про прокуратуру», підтримуючи державне обвинувачення, прокурор як рівноправний учасник судового розгляду бере участь у дослідженні доказів, а також висловлює суду в обвинувальній промові свої міркування щодо застосування кримінального закону та міри покарання підсудному. При цьому він керується вимогами закону, об'єктивною оцінкою зібраних у справі доказів, а також своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на розгляді всіх обставин справи в сукупності їх. Якщо в результаті судового розгляду прокурор дійде висновку, що дані судового слідства не підтверджують пред'явленого підсудному обвинувачення, він зобов'язаний відмовитися від обвинувачення і викласти суду мотиви відмови. Відмова прокурора від обвинувачення не звільняє суд від обов'язку подальшого розгляду справи і вирішення її на загальних підставах. Беручи участь у судовому розгляді справи, прокурор також пред'являє або підтримує пред'явлений потерпілим цивільний позов, якщо цього вимагає охорона державних чи громадських інтересів або прав громадян.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.